NEDEN SERTİFİKA ALMALISINIZ?

  • Kaliteli, güvenilir ve tanınırlığı yüksek üniversite sertifikanızı CV'nize altın harflerle yazdırın.
  • İş fırsatlarını yakalamada ve mülakatlarda herkesten bir adım önde olun.
  • İşinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

Üniversite Onaylı Sertifika

Tüm dünyada şirketler finansal raporlamalarını Uluslararası Muhasebe ve Finansal Raporlama Standartlarına (UMS/UFRS) göre yapmaktadır. Bu standartlar Türkçe’ye çevirisi yapılarak BDDK ve KGK tarafından kabul edilmiş, Türkiye Finansal Raporlama Standartları olarak yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yeni Ticaret Kanunu ile birlikte tüm şirketler finans tablolarını bu standartlara göre hazırlamaktadır. Programa muhasebe ve finansal raporlama alanında çalışanlar, muhasebe ve finans müdürleri ve çalışanları, yeminli mali müşavirler, CFO’lar, iç denetçiler, bağımsız denetçiler, serbest muhasebeciler ve mali müşavirler ile muhasebe ve finansal raporlama alanında kariyer yapmak isteyen kişiler katılabilir.

Uzman eğitimciler tarafından verilen program kapsamında; Türkiye finansal raporlama standartlarına göre raporlama yapabilecek, uluslararası standartlar ile kıyaslanabilir ölçüde mali tablolar hazırlayıp yorumlayabilecek uzmanlar yetiştirilmektedir. Eğitimde katılımcılar Türkiye Finansal Raporlama Standartları hakkında temel bilgilere ve finansal tablolar hazırlama teknikleri hakkında bilgi edinecekler. Finansal raporlama konusunda detaylı bir eğitim olan programda bilanço, gelir tablosu, nakit akış tablosu, gibi tablo hazırlama eğitimi verilecektir. UFRS’nin finansal tablolarda uygulanma biçimine yönelik kapsamlı bir eğitim verilecek, stok bilgileri, maddi ve maddi olmayan duran varlıkların ve yatırım amacıyla alınan gayrimenkullerin ölçümü ve raporlanması incelenecektir.

Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TFRS) Sertifika Programı, Türkiye finansal raporlama standartlarına geçiş aşamalarının detaylı bir eğitimini veren bir muhasebe raporlama eğitimidir. Sözleşmeler, vergiler, borçlar gibi yükümlülüklerin raporlanması eğitiminin de verildiği program, finansal raporların gerçeğe uygun değer ölçümlerinin nasıl yapılacağını kapsamaktadır. Aynı zamanda programda TFRS raporlarının hazırlanması uygulamalı olarak gösterilecektir.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

Kurumsal işletmeler tüm operasyonlarında finansal enstrümanlarla işlemler gerçekleştirmektedir. Bu operasyonları ve yatırımları finanse etmek için borçları ve kazançları değerlendirdikleri banka mevduatları, tahvil ve bonolar gibi araçlar, türev enstrümanlar, verilen/alınan krediler, ticari alacak ve ticari borçlar dahil pek çok enstrüman TFRS’nin “finansal enstrüman” tanımına girmektedir. TFRS kapsamında finansal enstrümanları ve bunların kullanım alanlarını tanımak ve finansal enstrümanların muhasebeleştirilme, sınıflandırılma ve açıklanma ilkelerini anlamak tüm işletmeler için önem taşımaktadır. Bu doğrultuda eğitim müfredatının temel amacı, muhasebe işlemleri ve finansal raporlamaya ilişkin olarak uygulanması zorunlu kılınan Türkiye Muhasebe Standartları (TMS) ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TFRS) ile ilgili bilgilendirmek ve bu standartların uygulanmasına ilişkin yetkinlik kazandırmaktır.

Uzaktan Eğitim Sertifika

Tamamı Çevrimiçi : Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır. Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

Müfredat Farkı Yok : Sınıf içi eğitim yerine, etkileşimli videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

Adrese Teslim : Sertifikanız üniversite tarafından adresinize kargolanır. Sertifikalar ıslak imzalı ve üniversiteden doğrulanabilir.


© Copyright 2012-2017 Campusera | Her hakkı saklıdır.
Powered by Campusera