NEDEN KATILMALISINIZ?

 • Kaliteli, güvenilir ve tanınırlığı yüksek üniversite katılım belgenizi CV'nize altın harflerle yazdırın.
 • İş fırsatlarını yakalamada ve mülakatlarda herkesten bir adım önde olun.
 • İşinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

Üniversite Onaylı Sertifika

Hukuk sertifika programları kapsamında sunulan Ticaret Hukuku Eğitimi ile Türk Ticaret Kanunu ve Yargıtay kararları doğrultusunda katılımcıların kıymetli evrak hukuku ve ticari işletme hukuku konularında uzmanlaşması hedeflenmektedir. Bu eğitim özellikle anonim şirketler olmak üzere tüm kursiyerlerin, ticari işletme ve tacir kavramı hakkında bilgi sahibi olabilmelerini amaçlamaktadır.

Eğitim içeriği ticari faaliyetlerini, ticaret firmaları çatısı altında yürüten şirket ortağı ve ortakları, ticari bir işletme kurma amacında olan girişimciler, şirket yöneticileri ya da yönetici adayları için uygundur. Aynı zamanda ticaret hukuku bilgilerine katkıda bulunmak isteyen tüm bireyler için de uygun bir eğitim içeriğine sahip olan bu program, “online” olarak uygulanmaktadır. Katılımcılar; web üzerinden kullanmakta oldukları tablet, akıllı telefon ya da bilgisayar gibi cihazları üzerinden programa kolayca dâhil olabiliyorlar ve eğitim süreci tamamlandığında sertifika almaya hak kazanıyorlar. Ticaret Hukuku Eğitimi sertifikaları ıslak imzalı ve üniversiteden doğrulanabilir özelliktedirler.

Kurs sürecinde Türk Ticaret Kanunu’nun iş dünyasına sunacağı fırsat ve yeniliklerle getireceği yükümlülükler derinlemesine ele alınmaktadır. Uzmanlar ve akademisyenler tarafından aktarılan konular, kanun yürürlüğe girmeden önce şirketlerin gerekli hazırlıkları tamamlayarak rekabette sorun yaşamalarının engellenmesine yönelik hazırlanmaktadır. Bu kapsamda Anonim ve Limited şirketlerin kuruluşu hakkında bilgi edinmek, söz konusu şirketlerde karar alma süreçlerini kavramak, hukuki işlemlerde bilinmesi gerekenleri öğrenmek, tacir olmanın hüküm ve sonuçlarının farkında olmak, çek, poliçe, kambiyo senetleri ve bono hakkında genel bilgi sahibi olmak isteyen herkesin katılımına uygun bir eğitim programıdır.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

Ticaret Hukuku Eğitimi; ticari işletmeyi, taciri, ticari işi; ticaret şirketlerini (Anonim şirket, Limited şirket, Kollektif şirket, Komandit şirket ve Kooperatif şirketi), Adi şirketi, şirketlerin yönetim ve temsil süreçlerini, şirketlere ortak olmayı ve ortaklıktan çıkmayı/çıkarılmayı, şirketlerin sona ermesini; kambiyo senetleri (çek, bono ve poliçe), kambiyo senetlerine ilişkin işlemleri, senetlerden dolayı sorumluluk konularının irdelendiği bir programdır. Eğitimin sağladığı kazanımlar aşağıda sunulmuştur:

 • Ticari işletme ve tacir kavramı hakkında bilgi sahibi olmak,
 • Tacir olmanın hüküm ve sonuçlarının farkında olmak,
 • Ticari işletmenin devrinin şekli ve devreden/devralan açısından sorumluluklar hakkında bilgi sahibi olmak,
 • Anonim ve Limited şirketlerin kuruluşu hakkında bilgi sahibi olmak,
 • Anonim ve Limited şirketlerde karar alma süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak,
 • Anonim ve Limited şirketlerin hukuki işlemlerde (satış, kira gibi) bulunabilmesi hakkında bilgi sahibi olmak,
 • Anonim ve Limited şirketlerin sona erdirilme süreci hakkında bilgi sahibi olmak,
 • Çek, Bono ve Poliçe hakkında genel bilgi sahibi olmak,
 • Ciro, aval gibi senetlere ilişkin işlemler hakkında bilgi sahibi olmak,
 • Kambiyo senetlerinde zamanaşımı ve senetlerden dolayı sorumluluk hakkında bilgi sahibi olmak.
Uzaktan Eğitim Sertifika

Tamamı Çevrimiçi : Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır. Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

Müfredat Farkı Yok : Sınıf içi eğitim yerine, etkileşimli videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

Adrese Teslim : Sertifikanız üniversite tarafından adresinize kargolanır. Sertifikalar ıslak imzalı ve üniversiteden doğrulanabilir.


© Copyright 2012-2017 Campusera | Her hakkı saklıdır.
Powered by Campusera