NEDEN KATILMALISINIZ?

  • Kaliteli, güvenilir ve tanınırlığı yüksek üniversite katılım belgenizi CV'nize altın harflerle yazdırın.
  • İş fırsatlarını yakalamada ve mülakatlarda herkesten bir adım önde olun.
  • İşinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

Üniversite Onaylı Sertifika

Eğitim programında tıbbi uygulama hataları neticesinde meydana çıkan hukuki durumlar ele alınmaktadır. Özellikle de sağlık sektörünün herhangi bir bölümünde görev alan personeller için önemli bir eğitim içeriğidir. Bu kapsamda sağlık hizmeti sağlayıcılarının tıbbi uygulama hataları neticesinde sahip oldukları sorumluluklar ve bu sorumluluklar doğrultusunda uygulanan yönetmelikler incelenmektedir.

Tıbbi uygulama hatalarının hukuki boyutu eğitim içeriği boyunca söz konusu hatalara dair hukuksal boyut hem hekim, hem de hasta açısından ele alınmaktadır. Bu doğrultuda işlenen konular sayesinde Sağlık ve Hukuk alanlarında katılımcılar kariyerlerini önemli ölçüde geliştirebilirler ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunabilirler. Sağlık bilimleri öğrencileri, sağlık işletmecileri ve yöneticileri, doktorlar, ebeler, hemşireler ve diğer sağlık personelleri, tıp, eczacılık ve diş hekimliği bölümünde okuyan öğrenciler, ilgili alanlardaki yükseköğretim lisans programlarından yeni mezun olmuş bireyler ve hukukçuların katılımına uygun bir eğitim programıdır.

Tıbbi Uygulama Hatalarının Hukuki Eğitimi katılımcılara; tıbbi müdahalenin hukuka uygunluk esaslarını, hekim ile hasta arasındaki hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin tabi olacağı temel hukuki düzenlemelerini, tıbbi uygulama hata yapılması durumunda idarenin ve doktorun tazminat ve ceza sorumluluğu ile ilgili bilgilerin olgu ve yargı kararları eşliğinde öğretmektedir. Bu kapsamda eğitim süresi boyunca tıbbi uygulama hatalarının ilgili sağlık hizmeti sağlayıcıları ve sağlık personelleri bakımından aratacağı hukuki sorumluluğa dair önemli bilgiler paylaşılmaktadır. Tıbbi uygulama hatalarının hukuki boyutuna dair tüm bilgiler, katılımcılara anlaşılır bir şekilde anlatılmaktadır.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

Tıbbi uygulama hatalarının ilgili sağlık profesyonelleri ve sağlık hizmeti sağlayıcıları bakımından yaratacağı hukuki sorumluluğa dair bilgilerin paylaşılması hedeflenmiştir. Eğitimin sağladığı kazanımlar aşağıda paylaşılmıştır:

  • Tıbbi müdahalenin hukuka uygunluk esaslarının öğrenilmesi,
  • Hasta ve hekim arasındaki hukuki ilişkinin ve tabi olacağı temel hukuki düzenlemelerin öğrenilmesi,
  • Tıbbi uygulama hata yapılması durumunda hekimin ve idarenin tazminat ve ceza sorumluluğuna dair bilgilerin olgu ve yargı kararları eşliğinde öğrenilmesi.
Uzaktan Eğitim Sertifika

Tamamı Çevrimiçi : Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır. Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

Müfredat Farkı Yok : Sınıf içi eğitim yerine, etkileşimli videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

Adrese Teslim : Sertifikanız üniversite tarafından adresinize kargolanır. Sertifikalar ıslak imzalı ve üniversiteden doğrulanabilir.

Eğitim Süreci


© Copyright 2012-2017 Campusera | Her hakkı saklıdır.
Powered by Campusera