NEDEN KATILMALISINIZ?

  • Kaliteli, güvenilir ve tanınırlığı yüksek üniversite katılım belgenizi CV'nize altın harflerle yazdırın.
  • İş fırsatlarını yakalamada ve mülakatlarda herkesten bir adım önde olun.
  • İşinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

Üniversite Onaylı Sertifika

Adli tıp uzmanlarının özellikle de tıbbi uygulamalardan kaynaklı meydana gelen hataların hukuk alanında irdelenmesi sürecinde doğru değerlendirmenin yapılması amaçlanmaktadır. Ölüm nedeninin saptanmasına dair temel çalışmaları da kapsayan kurs içeriği, bu kapsamda tıbbi uygulamalardan kaynaklı hatalar ile gerçekleşen durumlar arasında neden-sonuç ilişkisinin kurulabilmesini de hedeflemektedir. Tıbbi uygulama hatalarında adli tıp uzmanının görevi için yeni bir bakış açısının kazandırılması ve uzmanın özellikle de hukuksal anlamda çözümler sunabilmesine yönelik analiz ve neden-sonuç ilişkisine yönelik bir içerik ele alınmaktadır.

Tıbbi Uygulama Hatalarında Adli Tıp Uzmanının Görevi ve Otopsi Eğitimi, program ve içerik olarak uzaktan eğitim metoduna uygun bir şekilde derlenmiştir. Bu nedenle eğitim materyalleri "sanal" olup, hazırlanan görüntülü ve sesli eğitim materyalleri ile kursiyerler eğitimlerini rahatlıkla tamamlayabilirler. Eğitimin tamamlanması neticesinde adaylar, her kurum ve kuruluşta geçerliliği olan sertifikaya sahip olurlar. İlgili kurs, özellikle otopsi eğitimi üzerinde durulan temel eğitim başlıklarından birisidir.

Kurs programı sonunda katılımcılar; otopsi, adli tıp uzmanlarının görevleri, tıbbi uygulama hatalar ve bu hatalara dair çözümün sağlanması, bilirkişi raporu, yenidoğan otopsisi gibi temel konularda gerekli eğitimi almış olacaklardır. Program içeriği özel olarak Sağlık sektörünü hedeflemekte olup; ilgili sağlık bilimleri ve Tıp fakülteleri öğrencileri ile mezun tüm personelleri için uygundur. Konular anlaşılır, akılda kalıcı ve pratik bir şekilde aktarılmaktadır. Bu nedenle anlatılan bilgilerin pratikte uygulanması daha kolaydır.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

Adli tıp uzmanının bakış açısı, hukuka yardımcı olabilmek için gerekli yaklaşımın sağlanması ve buna göre olayın analizinin yapılmasıdır. Katılımcılar şu konularda bilgi elde edecektir:

  • Adlı tıp uzmanlarının tıbbi uygulama hataları ile ilgili bilirkişilik yapacağı olgularda gerekli yöntem ve bilgilerin öğrenilmesi,
  • Tıp, hukuk, kriminoloji, sosyoloji, genetik, biyoloji, biyokimya ve patoloji gibi birçok alanı da kapsayan adli bilim uzmanlarının özellikle tıbbi uygulama hatalarına dair uyuşmazlıkların çözülmesi davalarında bilirkişilik yaparken dikkat etmesi gereken konuların öğrenilmesi
  • Adli bilirkişi raporu yazmaya dair yöntem ve inceliklerin öğrenilmesi
  • Otopsi hakkında genel bilgilerin ve türlerinin öğrenilmesi,
  • Tıbbi uygulama hatalarında otopsinin yeri ve öneminin öğrenilmesi,
  • Ölümle sonuçlanan tıbbi uygulama hatalarında hastanın ölümü ile tıbbi uygulama hatası arasındaki nedenselliği ortaya çıkarılma sürecinde yapılan otopside dikkat edilmesi gereken konuların öğrenilmesi
  • Yenidoğan otopsilerinde dikkat edilmesi gereken konuların öğrenilmesi,Otopsinin standardizasyonunun sağlanmasının yöntem ve faydalarının öğrenilmesi.
Uzaktan Eğitim Sertifika

Tamamı Çevrimiçi : Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır. Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

Müfredat Farkı Yok : Sınıf içi eğitim yerine, etkileşimli videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

Adrese Teslim : Sertifikanız üniversite tarafından adresinize kargolanır. Sertifikalar ıslak imzalı ve üniversiteden doğrulanabilir.

Eğitim Süreci


© Copyright 2012-2017 Campusera | Her hakkı saklıdır.
Powered by Campusera