NEDEN KATILMALISINIZ?

 • Kaliteli, güvenilir ve tanınırlığı yüksek üniversite katılım belgenizi CV'nize altın harflerle yazdırın.
 • İş fırsatlarını yakalamada ve mülakatlarda herkesten bir adım önde olun.
 • İşinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

Üniversite Onaylı Sertifika

Başta yatırımcılar olmak üzere şirket yöneticileri ve finans yöneticileri için portföy yönetimi hakkında bilinmesi gereken önemli konular bu eğitimde işlenmektedir. Menkul değerler, portföy yönetimi, finansal varlıklar ve piyasa türleri gibi konularda kursiyerlerin bilgi edinmeleri amaçlanmaktadır. Özellikle Risk, Getiri ve Portföy Yönetimi Eğitimi kapsamında, teorik bilgilerden ziyade günlük yaşamda kullanılabilecek konular ele alınmaktadır. SPK mevzuatındaki menkul kıymetlerin tanımı, menkul/gayrimenkul varlıklar, finansal piyasaların sınıflandırılması, rolleri, küreselleşme ve finansal piyasalar, piyasanın oyuncuları, riskten korunma faktöründeki türev araçlar, getiri ve beklenen getiri, risk ve çeşitlendirme gibi konular üzerine durulmaktadır.

Risk, Getiri ve Portföy Yönetimi Eğitimi yatırımcılar tarafından merak edilen risk almadan kazanç sağlanabilir mi, piyasa üstü bir kazanç elde edilebilir mi, menkul kıymetlerin fiyatları önceden bilinebilir mi, temel analiz para kazandırır mı ve piyasalar hakkında yorum yapabilmek için hangi göstergelere bakmak gerekir sorularına yanıt verici nitelikte hazırlanmıştır. Borsada kazanmak özen ve sabır istediği için temeli olmayan duyumlara dayanarak panik halinde gerçekleştirilen alım satım işlemleri, yatırımcılara kazanç sağlamazken aracı kurumların gelir elde etmesine neden olmaktadır. Bu nedenle risk yönetimi eğitimi hangi finansal araca ne zaman yatırım yapılması gerektiğini bilen, analiz yeteneği olan, temel ve teknik analizleri doğru bir şekilde yapabilen bilinçli yatırımcılar yetiştirmek amacıyla düzenlenmektedir. Yatırım yapan veya yapmak isteyen kişiler risk ve getiri nasıl ölçülmeli, temel analiz nasıl yapılmalı ve analizler nasıl yorumlanmalı öğrenmek için bu eğitime katılabilirler.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

Bu eğitimde, finansın üç önemli kolundan birisi olan risk-getiri yönetimi ve portföy kuramı hakkında temel düzeyde konular ele alınmaktadır. Programda mümkün olduğunca teorik bilgilerden ziyade günlük yaşamda kullanılabilecek konular üzerinde durulmaktadır. Eğitimin sonunda aşağıdaki sorulara cevap alınabilmesi sağlanacaktır:

 • Menkul kıymetlerin fiyatları önceden bilinebilir mi?
 • Risk ve getiri nasıl ölçülmeli?
 • Risk almadan kazanç sağlanabilir mi?
 • Piyasa ile ilgili öngörüler ne kadar inandırıcı olabilir?
 • Teknik analiz ne kadar yararlı, para kazandırır mı?
 • Temel analiz ne kadar yararlı, para kazandırır mı?
 • Piyasa üstü kazanç sağlanabilir mi?
 • Piyasa hakkında yorum yapmak için hangi göstergelere bakmak lazım?
Uzaktan Eğitim Sertifika

Tamamı Çevrimiçi : Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır. Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

Müfredat Farkı Yok : Sınıf içi eğitim yerine, etkileşimli videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

Adrese Teslim : Sertifikanız üniversite tarafından adresinize kargolanır. Sertifikalar ıslak imzalı ve üniversiteden doğrulanabilir.

Eğitim Süreci


© Copyright 2012-2017 Campusera | Her hakkı saklıdır.
Powered by Campusera