NEDEN SERTİFİKA ALMALISINIZ?

  • Kaliteli, güvenilir ve tanınırlığı yüksek üniversite sertifikanızı CV'nize altın harflerle yazdırın.
  • İş fırsatlarını yakalamada ve mülakatlarda herkesten bir adım önde olun.
  • İşinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

Üniversite Onaylı Sertifika

Maddi Tazminat Hesap (Aktüerya) Bilirkişiliği Uygulamalı Sertifika Programı, tazminat hukuku kapsamında bilirkişi raporu sunacak uzmanlara tazminatların tespit edilip raporlanmasına dair detaylara yönelik eğitim vermeyi hedefler. Bu eğitim, özellikle davalarla ilgili uzmanlık bilgisini hâkime sözlü veya yazılı olarak veren, yargısal yetki ve görevlere sahip yargı danışmanları olan bilirkişilere yönelik bir programdır. Bu program, hukuki sürecin daha hızlı işleyebilmesi için bilirkişiye ihtiyacı olan tüm eğitimi vermeyi amaçlamaktadır.

Programın temel hedefi, bedensel zararla sonuçlanan davalarda meydana gelen zararların hesaplanmasına yönelik bilirkişilerin bilgi ve beceri kazanmalarını sağlamak, aynı zamanda bilirkişi raporlarının hakim ve avukatlar tarafından daha kolay takibinin yapılmasıdır. Programda sorumluluk hukukunun genel esasları, beden tamlığının ihmalinden doğan zararlar, destekten yoksun kalma zararları ve bedensel zararların hesabına yönelik uyuşmazlıklarda yargılama yöntemleri hakkında eğitim verilecektir. Bu eğitimi alarak hukuka aykırı bireysel zarar davalarında maddi zarar hesaplarını yapabilecek, bedensel maddi tazminat zararlarının hesaplarını yapabileceksiniz.

Programda bilirkişiliğin temel kavramlarını, tazminat hesaplamalarına yönelik genel ölçütleri, maddi zararları içeren dava dosyalarının nasıl incelenmesi gerektiğini, maddi tazminatların nasıl hesaplanacağını ve bu hesapların nasıl tablolara dönüştürüleceğini öğreneceksiniz. Maddi tazminat hesaplamaları yapan bilirkişiler için açılan bu programa, bilirkişilik yapmak isteyen avukatlar, maddi zararları kapsayan davalarda zarar hesaplamalarını takip etmek isteyen hâkimler, iş müfettişleri ve uzmanları ile mali müşavirler ve serbest muhasebeci mali müşavirler katılabilir. İş güvenliği uzmanları da maddi tazminat hesaplamalarında bilgi sahibi olmak için bu eğitimi alabilirler.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

Bu eğitimi alan bilirkişiler adli yargı ve idari yargıdan alacakları dava dosyalarını hiç zorlanmadan maddi zarar hesabı yapabilirler. Katılımcılar şahıs varlığına yapılan hukuka aykırı fiiller sonucunda verilen zararın maddi hesabını yapmak için şu konularda bilgi elde edecektir:

  • Bilirkişilik ve temel kavramlar,
  • İdarenin Sorumluluğunu gerektiren zarar çeşitleri,
  • Maddi Tazminat Bedensel Bütünlüğe verilen zararların hesaplanması,
  • Destekten yoksun kalma zarar hesabı.
Uzaktan Eğitim Sertifika

Tamamı Çevrimiçi : Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır. Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

Müfredat Farkı Yok : Sınıf içi eğitim yerine, etkileşimli videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

Adrese Teslim : Sertifikanız üniversite tarafından adresinize kargolanır. Sertifikalar ıslak imzalı ve üniversiteden doğrulanabilir.

Eğitim Süreci


© Copyright 2012-2017 Campusera | Her hakkı saklıdır.
Powered by Campusera