NEDEN KATILMALISINIZ?

  • Kaliteli, güvenilir ve tanınırlığı yüksek üniversite katılım belgenizi CV'nize altın harflerle yazdırın.
  • İş fırsatlarını yakalamada ve mülakatlarda herkesten bir adım önde olun.
  • İşinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

Üniversite Onaylı Sertifika

Eğitimin başlıca amacı tıbbi uygulama hatalarının azaltılmasıdır. Bu kapsamda risk oluşturan öğeler saptandıktan sonra bu öğeleri yok etmek için çalışmalar yapılmasını sağlamak amacıyla Klinik Risk Yönetimi Eğitimi düzenlenmektedir. Tıp, diş hekimliği ve eczacılık fakültesi öğreticileri ile sağlık bilimleri öğrencilerine maksimum fayda sağlamaktadır. Risk yönetiminin tanımı başta olmak üzere klinik riskin temel prensipleri, risk analizi, kontrolü ve güvenlik sistemleri, klinik risk yönetimi için gerekli olan stratejiler ve yönetimin gerekliliği gibi tıp doktorlarını, hemşireleri, ebeleri ve diğer sağlık personellerini yakından ilgilendiren konulara değinilmektedir. Bu nedenle sağlık yöneticileri, işletmecileri ve personelleri için uygun bir eğitim programıdır.

Sağlık kurumlarında risk yönetimi, tıbbi uygulama hatalarının azalmasını sağlayacak en önemli aşamalardan bir tanesidir. Buna bağlı olarak eğitim sürecinde klinik riskin dünya ülkelerinde uygulanma şekilleri de anlatılmakta olup, sağlık hizmetlerinde bir risk yönetimi tekniği olarak tanımlanan FMEA (laboratuvar sürecine yönelik bir uygulama) konusu detaylıca ele alınmaktadır. Modülde tıbbi uygulama hatalarının daha oluşmadan engellenmesine yönelik tedbirlerde eğitim kapsamındadır.

Klinik Risk Yönetimi Eğitimi kursiyerlere; risk tanımlaması, kontrolü ve analizi yapılarak tıbbi uygulama hatalarının oluşmasının önlenmesine dair bilgiler vermekte, klinik risk yönetimiyle özellikle hastane enfeksiyonları ve doğru yapılmayan kan nakillerinin ortaya çıkaracağı hukuki ve tıbbi sıkıntıların oluşmadan engellenmesi konusunda farkındalık kazandırmakta ve sağlık hizmeti sağlayıcıları ile sağlık personellerinin tıbbi uygulama davalarına muhatap olmaması için gerekli yöntemleri ve stratejileri öğretmektedir.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

Bu eğitimde, Klinik Risk Yönetimi konularıyla ilgili aşağıdaki başlıklarda temel bilgiler sunulmaktadır. Eğitimin sağladığı kazanımlar aşağıda paylaşılmıştır:

  • Risk tanımlaması, risk analizi ve risk kontrolü yapılarak tıbbi uygulama hatalarının oluşmasının önlenmesine dair bilgilerin öğretilmesi,
  • Klinik risk yönetiminin gerekliliklerinin ve sağlık profesyonelleri ile sağlık hizmeti sağlayıcılarının tıbbi uygulama davalarına muhatap olmaması için alabileceği önlemlerin, yöntemlerin ve stratejilerin öğretilmesi,
  • Klinik risk yönetimi ile özellikle hastane enfeksiyonları ve doğru yapılmayan kan nakillerinin yaratacağı tıbbi ve hukuki sıkıntıların oluşmadan önlenmesine dair farkındalık kazanılması ve gerekli bilgilerin öğretilmesi.
Uzaktan Eğitim Sertifika

Tamamı Çevrimiçi : Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır. Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

Müfredat Farkı Yok : Sınıf içi eğitim yerine, etkileşimli videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

Adrese Teslim : Sertifikanız üniversite tarafından adresinize kargolanır. Sertifikalar ıslak imzalı ve üniversiteden doğrulanabilir.

Eğitim Süreci


© Copyright 2012-2017 Campusera | Her hakkı saklıdır.
Powered by Campusera