NEDEN KATILMALISINIZ?

 • Kaliteli, güvenilir ve tanınırlığı yüksek üniversite katılım belgenizi CV'nize altın harflerle yazdırın.
 • İş fırsatlarını yakalamada ve mülakatlarda herkesten bir adım önde olun.
 • İşinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

Üniversite Onaylı Sertifika

Son zamanların en güncel faaliyetlerinden birisi olan kişisel sağlık verilerinin gizliliğinin sağlanması ve bu yönde sunduğumuz; Hasta Hakları ve Kişisel Sağlık Verilerinin Gizliliği Eğitimi içeriğinde özellikle de hasta haklarına dair temel bilgiler ele alınmaktır. Söz konusu hakların Anayasa kapsamında nasıl korunduğu, gizliliği, sahip olunan hakların kapsamı ve kullanımı, mahremiyet ve hastanın sorumlulukları gibi konular anlatılmaktadır. Eğitim süresi boyunca ele alınacak olan bu konularda başarı gösteren katılımcılar, eğitim süresi sonunda sertifika almaya hak kazanırlar. Alınan sertifika her koşulda, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarında geçerli olmaktadır.

Eğitim içeriği özel olarak Sağlık ve Hukuk alanlarını hedeflemektedir. Dolayısıyla bu alanlarda eğitim almakta olan öğrencilerin, eğitim almış olan sağlık işletmecilerinin ve yöneticilerinin, tıp doktorlarının, hemşireler, ebeler ve diğer sağlık personellerinin, hukukçuların ve sağlık profesyonellerinin katılımına uygundur. Hasta hakları ve kişisel verilerin gizliliği kursu katılımcılara; bilgilendirme hakkı, başvuru hakkı, tıbbi bakım hakkı ve özel hayata saygı hakkı perspektifinden hasta haklarına bakış, kişisel sağlık verilerinin önemi ve yasal zemini, hasta haklarının sosyal, psikolojik ve hukuki boyutlarına dair bilgilendirme başta olmak üzere birçok kazanım sağlamaktadır.

Kişisel sağlık verileri eğitim programı tamamen sanal ortamda uygulanmaktadır. Dolayısıyla da katılımcıların eğitime katılım gösterebilmeleri için bulunmaları ya da dâhil olmaları gereken herhangi bir fiziksel eğitim ortamı söz konusu değildir. Katılımcılar, sahip oldukları kişisel akıllı telefon, tablet, bilgisayarları ile katılım gösterebilirler.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

Bu eğitim, Hasta Hakları-Kişisel Sağlık Verilerin Gizliliği konularıyla ilgili aşağıdaki başlıklarda temel bilgiler sunulmaktadır. Eğitimin sağladığı kazanımlar aşağıda paylaşıldığı gibidir;

 • Hasta haklarının mevzuattaki yerine dair bilgilerin ve hasta haklarının neler olduğuna dair bilgilerin öğretilmesi,
 • Tıbbi bakım hakkı, bilgilendirilme hakkı, onur hakkı, başvuru hakkı ve özel hayata saygı hakkı perspektifinden hasta haklarına bakış,
 • Hasta haklarının neler olduğu ve haklarının ihlal edilmesi halinde ne şekilde, nereye, nasıl başvurabilecekleri hakkında bilgi vermek,
 • Hasta haklarının hukuki, sosyal ve psikolojik boyutlarına dair bilgilendirme,
 • Hastanın haklarının yanı sıra sorumluluklarına dair bilgilerin öğretilmesi,
 • Kişisel sağlık verilerinin yasal zemini ve önemi,
 • Kişisel sağlık verilerinin işlenmesi, aktarılması, silinmesine ilişkin ilke ve esaslara aykırılık halinde hukuki, cezai yaptırımların öğretilmesi,
 • Kişisel sağlık verilerinin gizliğinin sağlanması bakımından sağlık hizmet sunucuları için öngörülen düzenlemelerin ve sorumlulukların öğretilmesi.
Uzaktan Eğitim Sertifika

Tamamı Çevrimiçi : Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır. Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

Müfredat Farkı Yok : Sınıf içi eğitim yerine, etkileşimli videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

Adrese Teslim : Sertifikanız üniversite tarafından adresinize kargolanır. Sertifikalar ıslak imzalı ve üniversiteden doğrulanabilir.

Eğitim Süreci


© Copyright 2012-2017 Campusera | Her hakkı saklıdır.
Powered by Campusera