NEDEN KATILMALISINIZ?

 • Kaliteli, güvenilir ve tanınırlığı yüksek üniversite katılım belgenizi CV'nize altın harflerle yazdırın.
 • İş fırsatlarını yakalamada ve mülakatlarda herkesten bir adım önde olun.
 • İşinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

Üniversite Onaylı Sertifika

Bu eğitim içeriği finansal planlama nedir, amacı ve temel işlevleri baz alınarak hazırlanmıştır. Bu kapsamda katılımcılara finansal planlama konusuna ilişkin tüm bilgiler aktarılmakta olup, planlama ve bütçeleme ilkeleri, planlama süreci, türleri ve araçları anlatılmaktadır. Eğitim, Finansal planlamanın temel işlevlerinden rasyo yönetimine kadar dünya genelinde yükselen bir trend olan Finansal Planlama Uzmanlığı unvanını alma yolunda gerekli olan tüm bilgileri içermektedir. İlgili meslek dalı genel anlamda anlatılmakta, CFP unvanının ve sertifikasının nasıl alınacağı öğretilmekte, örnek davranış kuralları, etik ve mesleki sorumluluk ilkeleri program kapsamında ele alınmaktadır.

Finansal planlama türleri, yeni bir meslek haline gelen Finansal Planlama Uzmanlığı için önem arz etmektedir. Bu nedenle ilgili konuya ilişkin eğitim programı, sanal ortamda faydalanılabilecek; yazılı, sesli ve görsel materyaller ile sürdürülmektedir. Eğitim materyalleri, belirlenmiş olan süreler dâhilinde işlendiğinde adaylar başarılı bir şekilde kurs eğitimini tamamlayabileceklerdir. Eğitime konu olan ilkeler, Finansal Planlama Derneği (FPD) ve Yeditepe Üniversitesi tarafından sınavları açılan CFP sertifika programında yer alan bir eğitim modülüdür.

Finansal Planlamanın Temel İlkeleri programı kapsamında finansal planlama örnekleri de işlendiği için kurs bitiminde katılımcılar; herhangi bir faaliyet öncesi strateji geliştirebilecek, planlama yapabilecek ve finansal analiz gerçekleştirebilecektir. Kurumsal ya da bireysel nitelikteki herhangi bir faaliyet öncesi stratejik ve finansal analiz ile planlama olmadan faaliyetin etkili bir biçimde yapılamayacağı ya da sürdürülemeyeceği unutulmamalıdır.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

Bireysel finansal planlama konusunda bir sertifikalı uzman olarak bunu bir meslek şeklinde icra etmek isteyen profesyonellerin, Finansal Planlama Uzmanlığı (Certified Financial Planner) sertifikasını edinme yolunda en temel bilgilere sahip olması şarttır. Bu temel bilgiler ışığında hazırlanan, Finansal Planlamanın Temel İlkeleri Eğitimi aşağıdaki kazanımları sağlamaktadır:

 • Genel anlamda finansal planlama uzmanlığı mesleğini,
 • CFP unvanının ve sertifikasının nasıl alınacağını,
 • Finansal Planlama Uzmanı etik ve mesleki sorumluluk ilkelerini,
 • Finansal Planlama Uzmanları için örnek davranış kurallarını,
 • Finansal Planlama Uzmanı değerlendirme çerçevesini,
 • Finansal Planlama Uzmanı mesleki tecrübe standartlarını,
 • Finansal Planlama Uzmanı sürekli mesleki gelişim standartlarını,
 • Finansal planlama çerçevesini,
 • Finansal planlama uygulama standartlarını,
 • Finansal planlama uzmanlığı (CFP) sınav standartları.
Uzaktan Eğitim Sertifika

Tamamı Çevrimiçi : Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır. Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

Müfredat Farkı Yok : Sınıf içi eğitim yerine, etkileşimli videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

Adrese Teslim : Sertifikanız üniversite tarafından adresinize kargolanır. Sertifikalar ıslak imzalı ve üniversiteden doğrulanabilir.

Eğitim Süreci


© Copyright 2012-2017 Campusera | Her hakkı saklıdır.
Powered by Campusera