NEDEN KATILMALISINIZ?

 • Kaliteli, güvenilir ve tanınırlığı yüksek üniversite katılım belgenizi CV'nize altın harflerle yazdırın.
 • İş fırsatlarını yakalamada ve mülakatlarda herkesten bir adım önde olun.
 • İşinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

Üniversite Onaylı Sertifika

Doğuma Hazırlık ve Bebek Bakım EğitimiDoğum eğitimleri kapsamında hazırlanan programlar, bebeğinizin bakımını daha bilinçli bir şekilde yapabilmenizi sağlar. Bu kapsamda Doğuma Hazırlık ve Bebek Bakım Eğitimi ile ebeveyn adaylarına yardımcı olacak becerilerin öğrenilmesi, keyifli bir deneyim yaşamaları adına doğuma hazırlık sürecinde yapılması gerekenlerin bilinmesi ve yeni doğan bebek ile ilgili önemli bilgilerin edinilmesi hedeflenmektedir. Ebeveyn adayları bu eğitim sonunda doğum sürecinde kolaylıkla hazırlık yapabilecekler, yeni doğan bebeğin nelere ihtiyacı olabileceğini öğrenecekler ve yeni doğan bebek için anne sütünün özellikleri ile önemini kavrayabileceklerdir.

Bebek bakım eğitimi, temelde anne ve baba adaylarını hedeflese de üniversite öğrencilerinin, yardımcı sağlık personellerinin, torun bekleyen büyüklerin, hemşirelerin ve bebek bakımı konusunda kendini geliştirmek isteyen kişilerin katılımına uygundur. Çünkü eğitim içeriği kapsamında bebeğin nasıl beslenmesi ve bakılması gerekliliği, doğum öncesi nelerin hazırlanması gerektiği, yeni doğan reflekslerinin neler olduğu ve süt yapımı gibi önemli konular yer almaktadır.

Sağlıklı doğum, sağlıklı anne ve sağlıklı bebek sağlıklı bir toplumun temel taşlarını oluşturmaktadır. Bu nedenle eğitim; doğuma hazırlık ve bebek bakımına ilişkin en çok merak edilen yeni doğan bebeğin özellikleri nelerdir, emzirmeye nasıl başlamalıyım, sütümü nasıl arttırabilirim, bebek bakımında gerekli olabilecek ihtiyaç listesi nelerdir ve bebeğimin hastalandığını nasıl anlarım gibi soruları detaylıca yanıtlamaktadır. Ayrıca bebeğin gazını nasıl çıkartabilirim, bebeği hangi pozisyonda yatırmalıyım, göz, ağız, burun ve kulak bakımını nasıl yapmalıyım gibi konularda içerik kapsamındadır.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

Eğitimin sağladığı kazanımlar aşağıda sunulmuştur:

 • Doğuma sürecinde yapılması gerekenlerin bilinmesi, (Doğum Çantası, Bebek Çantası vs.)
 • Yeni doğan bebeğin fiziksel özelliklerinin bilinmesi,
 • Yeni doğan bebeğin reflekslerini bilmek ve önemini kavranması,
 • Yeni doğan bebeğin bakımını üstlenebilecek bilgi ve becerin kazanılması,
 • Yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarını bilmek ve bu ihtiyaçlara doğru cevap verilmesi,
 • Yeni doğan bebek için anne sütünün önemi ve anne sütünün özelliklerinin kavranması,
 • Yeni doğan bebeğin bakımında yanlış uygulamaların farkına varılması,
 • Yeni doğan bebeğin acil hallerini bilmek ve tıbbi destek alması gereken durumların ayırt edilmesi.
Uzaktan Eğitim Sertifika

Tamamı Çevrimiçi : Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır. Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

Müfredat Farkı Yok : Sınıf içi eğitim yerine, etkileşimli videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

Adrese Teslim : Sertifikanız üniversite tarafından adresinize kargolanır. Sertifikalar ıslak imzalı ve üniversiteden doğrulanabilir.

Eğitim Süreci


© Copyright 2012-2017 Campusera | Her hakkı saklıdır.
Powered by Campusera