NEDEN KATILMALISINIZ?

  • İş fırsatlarını yakalamada ve mülakatlarda herkesten bir adım önde olun.
  • İşinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

Üniversite Onaylı Sertifika

Campusera siber güvenlik danışmanlığı ve bilgi güvenliği konularında çok sayıda kuruma ve kuruluşa hizmet vermektedir. Bu kapsamda siber güvenlik dünyasına yönelik kurum bilgisayar kullanıcılarının bilgi sistemleri kaynaklarını kullanırken, dikkatli olması gereken noktaları öğretebilmek amacıyla Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi düzenlenmiştir. Bu program temel bilgi güvenliği farkındalığını içermektedir. Tamamen bilgi güvenliği temel kavramları üzerine oluşturulmuş ve bilgi yaşam döngüsü, zombi bilgisayar, eğitim içeriğinin hukuki dayanağı, spam, phishing, güvenli parola, bilgi sistemlerinin genel kullanımı, dosya erişim ve paylaşım güvenliği gibi önemli konularda görsel ve yazılı materyaller hazırlanmıştır.

Bilgi güvenliği farkındalık soruları baz alınarak kullanıcıların en çok takıldıkları konu başlıkları ele alınmıştır. Bilgi güvenliğini tehdit eden risklerin başında, personellerin güvenlik konusundaki farkındalık eksikliği geldiği için çalışanların farkındalık seviyelerinin arttırılmasındaki en önemli adım düzenli olarak eğitim verilmesi ve kurs bitiminde farkındalık senaryolarını içeren saldırı simülasyonlarının gerçekleştirilmesidir. Bu kapsamda kursiyerlerin sıkılmadan öğrenebilmeleri için bilgi güvenliği eğitimi işleyiş ve içerik açısından oldukça etkileyici ve faydalı bir biçimde hazırlanmıştır. özellikle güncel saldırı yöntemleri anlatıldıktan sonra bunlara karşı alınabilecek önlemlerin senaryolar eşliğinde aktarılması, kursiyerlerin konuyu daha iyi kavrayabilmelerini sağlamaktadır.

Bilgi güvenliği bilinçlendirme eğitimi, bilgisayar kullanıcılarının bilgi sistemleri ve güvenliği konusunda almaları gereken tüm bilgileri içermekte ve kurum bilgilerinin çalınması, kurum ağının işlemez hale gelmesi gibi çok ciddi zararların önüne geçilebilmesi için gerekli yöntemleri katılımcılara aktarmaktadır.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

  • Kurum bilgi güvenliği tanımı ve önemi
  • Kurum bilgi sistemleri kaynaklarının doğru kullanımı
  • Kurum e-posta kullanımı kuralları
  • Zararlı Programları Nelerdir
  • İnternet gezintilerinde dikkat edilmesi gerekennoktalar öğretilir.
Uzaktan Eğitim Sertifika

Tamamı Çevrimiçi : Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır. Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

Müfredat Farkı Yok : Sınıf içi eğitim yerine, etkileşimli videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

Adrese Teslim : Sertifikanız üniversite tarafından adresinize kargolanır. Sertifikalar ıslak imzalı ve üniversiteden doğrulanabilir.


© Copyright 2012-2017 Campusera | Her hakkı saklıdır.
Powered by Campusera