NEDEN KATILMALISINIZ?

  • Kaliteli, güvenilir ve tanınırlığı yüksek üniversite katılım belgenizi CV'nize altın harflerle yazdırın.
  • İş fırsatlarını yakalamada ve mülakatlarda herkesten bir adım önde olun.
  • İşinizde yükselin ve kariyerinizde gelişim fırsatlarını kaçırmayın.

Üniversite Onaylı Sertifika

Bu eğitim, aydınlatılmış onam ne demek, ilkesi, örneği ve aydınlatılmış onam nasıl alınır gibi konularda tıbbi müdahale hakkında hastaya bilgi vermek amacıyla düzenlenmektedir. Tıbbi uygulama hatalarıyla ilgili ilk eşiktir. Dolayısıyla aydınlatılmış onamın hukuki açıdan koruyucu nitelikte olabilmesi için ne zaman ve ne şekilde alınması gerektiği bu eğitimde detaylıca anlatılmaktadır. Hekimin hukuken geçerli bir onam alabilmesi için öncelikle hastasını aydınlatması zorunludur. Söz konusu tıbbi işlemin tam olarak ne olduğu, nerede, kim tarafından ve nasıl yapılacağı, ne kadar süreceği, maliyetinin ne olduğu, işleme bağlı ortaya çıkabilecek komplikasyonların neler olduğu ve maliyetinin ne kadar olduğu hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir.

Aydınlatılmış Onam Eğitimi, hastanın önerilen tıbbi girişimin kendisine uygulanıp uygulanmaması konusunda doğru bir karara varabilmesi için önem arz etmektedir. Bu kapsamda onam metinleri hazırlanırken dikkatli davranılması gereken temel unsurlar ile aydınlatılmış onamın hukuki, tıbbi ve etik boyutu eğitim programı kapsamındadır. Bu eğitimle özellikle sağlık sektörü çalışanlarının hem kendilerini cezai ve hukuki sorumluluktan, hem de hastanın haklarını en üst düzeyde koruyabilmeleri amaçlanmaktadır. Eğitim sürecinde katılımcıya aydınlatılmış onam ilkesi aşılanmakta, hastayı aydınlatmaya dair temel esaslar öğretilmekte ve aydınlatılmış onam ile ilgili diğer bilgiler kapsamlıca sunulmaktadır.

Hastanın aydınlatılması sadece bilgi aktarmadan ibaret olmadığı için hastayı kendisi için en iyi kararı verebilecek yeterlilik düzeyine taşıma işleminin doğru bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için Aydınlatılmış Onam Eğitimi bilgiyi anlaşılır kılma, hastaya başkalarına danışma fırsatı tanıma ve hastanın sorularını yanıtlama gibi temel konuları da kapsamaktadır.

BU EĞİTİM KATILIMCILARA NE SAĞLAR?

Aydınlatılmış Onam eğitimi konularıyla ilgili aşağıdaki başlıklarda temel bilgiler sunulmuştur. Eğitimin sağladığı kazanımlar aşağıda paylaşılmıştır:/p>

  • Tıbbi uygulama hataları ile ilgili ilk eşik olan aydınlatılmış onamın, hukuki açıdan koruyucu nitelikte olabilmesi için ne şekilde ve ne zaman alınması gerektiğine dair bilgiler,
  • Aydınlatılmış onam metinleri hazırlanırken dikkat edilmesi gereken temel unsurlar,
  • Özellikle sağlık profesyonellerinin hem hastanın haklarını en üst düzeyde koruyabilmeleri için hem de kendilerini hukuki ve cezai sorumluluktan koruyabilmeleri için hastayı aydınlatmaya dair temel esaslar,
  • Aydınlatılmış onamın hukuki, tıbbi ve etik boyutunun öğrenilmesi.
Uzaktan Eğitim Sertifika

Tamamı Çevrimiçi : Tüm müfredat, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır. Eğitim ve sınav için üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

Müfredat Farkı Yok : Sınıf içi eğitim yerine, etkileşimli videoları izleyerek aynı eğitim içeriğini daha uygun fiyata, daha kısa sürede alabilirsiniz.

Adrese Teslim : Sertifikanız üniversite tarafından adresinize kargolanır. Sertifikalar ıslak imzalı ve üniversiteden doğrulanabilir.

Eğitim Süreci


© Copyright 2012-2017 Campusera | Her hakkı saklıdır.
Powered by Campusera